Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Танюшівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336642) був реорганізований і увійшов до складу Білолуцької громади

Історія Танюшівської сільської ради

До складу Танюшівської сільської ради входять села: Танюшівка, Березівка, Костянтинівка, Пелагеївка, Синельниково, Соснівка.

Село Танюшівка – центр сільської ради. Розташоване на північному сході Новопсковського району за 32 км від районного центру. Ліворуч села Танюшівка протікає річка Айдар. Межує з Бєлгородською областю Російської Федерації. Найближча залізнична станція – Солідарне за 30 км.

Площа населеного пункту – 691.5 га.

Населення – 671 особа.

Кількість дворів – 252.

День села - 22 травня.

Село засноване у ХVIII ст., коли територія заселялася селянами з Правобережної України та центральної губернії Росії. Назва села пов΄язана з ім΄ям дружини його власника князя Куракіна – Тетяни.

Масова забудова території розпочалася приблизно в 1748 році. У центрісела була розташована Миколаївська церква, яку зруйнували в 30-ті роки ХХ ст.

Напередодні реформи 1861 року село і землі належали поміщікові Суханову, згодом частина земель перейшла у власність сільської общини, а частина – поміщікові Харіну.

На початку ХХ століття у селі проживало близько 5 тисяч людей. Після встановлення Радянської влади була проведена земельна реформа, в 1930 році було створено 5 колгоспів: «8 Березня», «КІМ», ім. Петровського, ім.Челюскіна, ім.К.Маркса.

Селяни розводили ве6лику рогату худобу, овець, свиней, коней. Збудували птахоферму, молочарню, займалися городництвом. У центрі села були збудовані медпункт, клуб,сільська рада, контора, їдальня, дитсадок, магазини, пошта, машинний двір, бензозаправка, кузня.

На території Танюшівської сільської ради було 5 колгоспів, які в різні роки об΄єднувалися, розвивалися, переживали часи розквіту та реорганізації.

У 70-80 – ті роки одним з найбільших у районі був колгосп «Україна», що спеціалізувався на вирощуванні зернових та тваринництві. Понад 25 років колгосп очолював Онещко іван Андрійович, який за сумлінну працю був нагородженний медаллю «За трудову доблесть». Під його керівництвом було збудовано свинотваринне приміщення, три молочно-тваринні ферми, три зернових токи, нову двоповерхову школу, будинок культури на 325 місць, розпочато газифікацію села.

У колгоспі на той час налічувалося 1,8 тис.голів великої рогатої худоби, 1 тис.свиней, 8 тис. овець.

На сьогоднішній день на території Танющівської сільської ради прцюють такі сільгосппідприємства: ТОВ «ГриСар-Агро» (керівник Саргсян М.В.), ПАТ СВФ «Агротон», ФГ «Застава – 2010» (директор Дєточка Ю.А.), ТОВ «Зернодар» (директор Григорян К.Г.).

У селах Танюшівка та Березівка є могили радянських воїнів та памятні знаки на честь воїнів односельців, які загинули в роки Великої Вітчизняної Війни. За героїзм і мужність на фронтах Винник Петро Федорович та Нехаєнко Степан Якович удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

На сьогоднішній день на території сільської ради фукціонують Танюшівська згальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (директор Вишняк І.В.) та Березівська загальноосвітня школа ІІ ступенів (директор Рябоконь С.О.), в Танюшівській ЗОШ І-ІІІ ст.з 2011 року розпочав свою роботу Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад «Танюшка» Танюшівської сільської ради». В 2015-2016 роках ДНЗ «Танюшка» відвідують 24 дітей. три поштових відділення, будтнок кульри в с.Танюшівка сільські клуби в с.Березівка та с.Соснівка , три фельдшерсько-акушерських пункти, шість приватних магазинів .

На території сільської ради проживають жінки які народили та виховали 5 та більше дітей їм було присвоєно почесне звання «Мати-героїня» це: ГоловкоРаїса Микитівна, Рожко Любов Сергіївна, Зубкова Галина Миколаївна, Нехаєнко Нона Іванівна, Хрипливенко Софія Фомівна.

Понад 15 років працював на посаді Танюшівського сільського голови Суботін Леонід Полієфтович – людина не байдужа та відповідальна. За час його роботи була завершена газифікація сіл, зроблене асфальтове покриття сільських вулиць, зміцнена матеріально-технічна база об΄єктів соціальної сфери.

Робота Танюшівського сільського глови Калиновського Олексія Олександровича відбувається у тісному контакті депутатського корпусу у складі 12 чоловік та з керівниками сільхозпідприємст, установ та організацій.

Нині село живе своїми працьовитими людьми, славною історією та надією на краще життя. Адже село – це основа нашої держави її серце, мудрість та майбутнє.

Село Березівка входить до складу Танюшівської сільської ради.

Розташоване за 8 км від с.Танюшівка.

Площа населенного пункту – 246.2 га.

Населення – 334 особи.

Кількість дворів – 99.

На території села діють фельшерський пункт, сільський клуб, бібліотека.

Село Костянтинівка - входить до складу Танюшівської сільської ради.

Розташоване за 8 км.від с.Танюшівка.

Площа населенного пункту – 87 га.

Населення – 19 особи.

Кількість дворів – 8.

Хутір Костянтинівка заснований у 1820 році.

Село Пелагеївка - входить до складу Танюшівської сільської ради.

Розташоване за 5 км.від с.Танюшівка.

Площа населенного пункту – 103 га.

Населення – 40 особи.

Кількість дворів – 19.

Хутір Пелагеївка заснований у 1820 році.

Село Синельниково входить до складу Танюшівської сільської ради.

Розташоване за 15 км.від с.Танюшівка.

Площа населенного пункту – 129.1 га.

Населення – 15 особи.

Кількість дворів – 4.

Хутір Пелагеївка заснований у 1820 році.

Село Соснівка входить до складу Танюшівської сільської ради.

Розташоване за 3 км.від с.Танюшівка.

Площа населенного пункту – 305 га.

Населення – 241 особи.

Кількість дворів – 83.

На території села діють фельшерський пункт, сільський клуб, бібліотека.

В околоцях села Соснівка є багато озер, за формою утворення – «степові блюдця».

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування